יהלומים אקולוגיים

דף הבית » השירותים » יהלומים אקולוגיים

יהלומי מעבדה (שבעגה המקצועית נקראים lab grown diamonds) מקורם בחומר גלם מקורי של יהלום טבעי, אשר הוכנס למכונה שמדמה את התהליך הטבעי רב השנים שגביש יהלום עובר במעמקי האדמה. אם נפשט את התהליך לשפה שלנו- המכונה “מגדלת” יהלום קטן לממדים גדולים יותר וכך, גם בסוף תהליך הליטוש (אשר גורם לפחת של 40-50 אחוז) אנו מקבלים יהלום לשיבוץ, אשר גדול משמעותית מאותו יהלום מקורי שהכנסנו למכונה.
במקום שפחם יהפוך ליהלום בתהליך שלוקח אלפי שנים, המדע הצליח לקצר את התהליך הזה לחודשים ספורים בלבד. זה כמובן חוסך בעלויות הכרייה הכבדות אך יותר מכך, זה מצמצם את הפגיעה הקשה בטבע, מונע ניצול עובדים במדינות נחשלות ומצמצם את התופעה של מסחר ביהלומים למטרות לא כשרות.
ערכו בשוק של “יהלום אקולוגי” אינו מתקרב לערכו של יהלום אשר עבר בצורה טבעית את כל התהליך, אבל אני מאמין שיש לו ערכים אחרים אשר לחלק מאתנו הם מדברים יותר מאשר הסנטימנט שגורם לנו יהלום טבעי.
בנוסף, חשוב לציין שאף על פי שיהלומי מעבדה נראים בשיבוץ מדהים כמו יהלומים טבעיים, הם נמכרים במחיר זול משמעותית מאשר תכשיטים המשובצים עם יהלומים טבעיים.
בפעילות העסקית של צבי פורת יהלומנות אישית, אני עושה הפרדה ברורה בין השניים אך יש בידנו את שני סוגי היהלומים ואנו מייצרים תכשיטים גם עם יהלומים טבעיים וגם עם יהלומי מעבדה- שוב, לכל לקוח בהתאמה אישית לפי אמונתו וטעמו האישי.

צרו איתי קשר: