תכשיטי יהלומים – (כמעט) בכל תקציב

דף הבית » בלוג » תכשיטי יהלומים – (כמעט) בכל תקציב

כאשר אני מציג את עצמי כיהלומן אישי בפני אנשים רבים שאינם מתעשיית היהלומים, כמעט תמיד חוזרות על עצמן אותן שתי שאלות חשובות:

  1. תגיד, תגיד, כמה אמורה לעלות לי טבעת אירוסין?
  2. וואו, הלוואי ויכולתי להרשות לעצמי לקנות צמיד או עגילי יהלומים אבל זה נורא יקר לא?

אז לצערי התשובה לשתי השאלות מעט יותר מורכבת משהייתי מעדיף, אך לשמחתי היא מאירה את עיני השואלים. אלו לפתע מבינים שהאפשרות לקנות תכשיט יהלומים נמצאת עבורם בהישג יד, דבר שלא היו מודעים אליו קודם.

יש תשובה אחת לשתי השאלות:

מחיר תכשיט משובץ יהלום, נקבע על פי: (א) מחיר התכשיט עצמו ללא האבן, למשל טבעת, עגילים, תליון, וכו’ אשר עוצבו מזהב, פלטינה או כסף; (ב) ערך אבני החן המשובצות, במקרה שלנו, שווי היהלומים על פי הערכת שווי ובנוסף (ג) עלות עבודת המשבץ/מעצב/תכשיטן. בתכשיטי יהלום, בדרך כלל, רוב העלות נמצאת במחיר היהלום או היהלומים ולא במחיר התכשיט עצמו.

שווי יהלום נקבע ע”פ 4 קריטריונים מרכזיים:

  1. גודל/משקל היהלום
  2. רמת ניקיון היהלום
  3. צבע היהלום
  4. איכות החיתוך, הפרופורציות וסימטריות היהלום

קריטריון נוסף שנלקח בחשבון הוא רמת הפופולאריות של צורת חיתוך היהלום. מאז ומתמיד היהלום העגול מתומחר גבוה יותר משאר צורות החיתוך כיוון שתמיד היה מבוקש יותר בקרב הצרכנים. שינויי אופנה זמניים “מעלים” מעת לעת את מחירן של צורות אחרות כגון פרינסס, לב, טיפה, מרקיזה ועוד, אך עדיין היהלום העגול והקלאסי “שולט בכיפה”.

מכאן, מתחיל “מעשה המרכבה” ומחירו של היהלום נקבע משקלול הפרמטרים השונים. כאן גם מגיע היופי בדבר. כיוון שמדובר בכמה פרמטרים הקונה יכול לנוע בגמישות בין הפרמטרים החשובים לו ולוותר בפרמטרים שפחות חשובים לו, כל זאת על מנת שיוכל לעמוד בתקציב שהגדיר לעצמו. לדוגמא, יהלום עגול בגודל 1 קרט ברמת ניקיון I1 בצבע H וברמת חיתוך VERY GOOD יעלה פחות מיהלום 0.80 קרט ברמת ניקיון VS2 בצבע E וברמת חיתוך EXCELENT. דוגמא נוספת, 1/2 קרט יהלום עגול בניקיון SI1 ובצבע G יעלה יותר מיהלום בצורת פרינסס באותו משקל ובאותו צבע וניקיון.

 

התבלבלתם? לא נורא, ענף היהלומים הנוצץ הוא עולם ומלואו ותמיד טוב מראה עיניים וניסיון, במיוחד בתחום זה שבו עין טובה שווה הרבה כסף….

לסיכום: בפעם הבאה שאתם חושבים על קניית מתנה מיוחדת לאישה שלכם, קחו בחשבון שגם האפשרות לרכוש לה תכשיט יהלומים היא בהישג יד. עם קצת יצירתיות וסבלנות תוכלו למצוא את הנוסחה הנכונה למתנה מיוחדת שתקלע לטעמה של האישה, תשאיר אותה מלאת הערכה ותתאים גם לכיס שלכם.

צרו איתי קשר: